מוסדות חינוך

12

קייטרינג למוסדות חינוך

בריאות ורווחה

בכל העולם, מגן הילדים ועד לסיום התיכון, מלווה קבוצת סודקסו תלמידים בדרכם לחייהם הבוגרים ומסייעת להם לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. בישראל, תחום מוסדות החינוך הוא אחד החשובים והעיקריים שבעסקינו, ואנו מתמחים ביצירת סביבת חיים ולמידה מהנה ובריאה, המשפרת את איכות החיים של התלמידים ותורמת להצלחה.

היעדר ביטחון תזונתי ומאידך השמנת יתר, הן רעות חולות גלובליות הפוגעות במדינות מפותחות ומתפתחות כאחד. סודקסו ישראל מעניקה שירותי הסעדה מתקדמים, קייטרינג למוסדות חינוך, השמים דגש לא רק על תזונה נכונה, אלא גם על הסברה וחינוך לאורח חיים בריא. אנו פועלים מדי יום כדי ליישם תפיסה זו, מתוך תחושת אחריות לבריאותם של הילדים: אם נלמד אותם ליהנות מאוכל טרי ולא מעובד, פירות וירקות, תבשילי בשר ודגים מופחתי שומן ונתרן וכמה שפחות מזון מטוגן, הם יגדלו להיות מבוגרים בריאים יותר וייקחו את התובנות עמם הלאה, למשפחותיהם ולסביבתם. בנוסף, אנו תומכים ומשתתפים בפעילויות הסברה בבתי ספר, לחינוך לקבלת החלטות נבונות בתחום התזונה.

המלחמה בהשמנת יתר – חינוך להחלטות תזונה נבונות

לילדים הסובלים מהשמנת יתר בגיל 6, יש סיכוי של 90% להיות מבוגרים בעלי משקל עודף. לכן, חשוב ללמד ילדים כבר בגיל צעיר לקבל החלטות לתזונה מגוונת ובריאה. חברת Sodexo תומכת בפעילויות חינוך והסברה בבתי ספר לתזונה נכונה ולחשיבות הפעילות הגופנית.

כך למשל בצרפת, חברת Cuisto Rigolo מתמקדת בפיתוח חוש טעם מגוון בקרב ילדים בגילאי 3 עד 6 עם מתכונים פשוטים המבוססים על מוצרים טריים ומבושלים, שנוצרו במיוחד למענם. לילדים בגילאי 7 ו-12 אנו מציעים ארוחות וטעמים מתוחכמים יותר כדי להרגיל אותם למגוון טעמים.

באקדמיה המערבית של בייג’ינג (WAB) בסין, אנו מכינים ארוחות ל-950 סטודנטים מ-54 מדינות. אנו מציעים מבחר מנות ומתכונים שיצרנו במיוחד כדי לענות על הצרכים השונים של אוכלוסיית הסטודנטים, באמצעות סגנונות בישול בינלאומיים. אפשרויות אלה יוצרות הזדמנויות לפיתוח המודעות התרבותית וללמידה על גיוון בחברה.

בבריטניה, חברת Sodexo מקימה בבתי ספר ברחבי המדינה גינות לגידול ירקות לצורכי בישול בשותפות עם Rocket Gardens, ספקית שתילי ירקות ועשבי תיבול אורגניים. בתי הספר מקבלים ארגז עמוס בירקות אורגניים צעירים, שתילי עצי פרי ועשבי תיבול, המוכנים לשתילה בגינה. זוהי דרך מהנה ואפקטיבית לגרום לילדים לשאול וללמוד מאין מגיע האוכל שלהם. הפרויקט כבר מקיף 50 גינות בבתי ספר, ובחודשים הקרובים ייהנו ממנו למעלה מ-200 בתי ספר נוספים.

למידה ידידותית לסביבה

בתי ספר ומוסדות חינוך ידידותיים לסביבה תורמים להישגי התלמידים, וביצועיהם והם קריטריון חשוב להורים בבחירת בית ספר לילדיהם. הדבר גם משפר את איכות החיים בקהילת הלומדים. חברת Sodexo היא חברה מובילה בתכנון מרחבי חיים ולמידה נוחים, יצירתיים ובטיחותיים, העומדים בדרישות הקיימוּת ובתקני LEED להפחתת פליטות מזהמים. ככל שגדלה המודעות לסביבה, כך מתרבים המוסדות המבקשים סיוע מ- Sodexo.

ייעול מתקנים במוסדות חינוך

סביבה נוחה משפרת הן את איכות החיים והן את כושר הלמידה של התלמידים, ובנוסף מחדדת את הריכוז וההשקעה של חברי הסגל והמורים. ייעול המתקנים במוסדות חינוך על ידי Sodexo נותן מענה לצורכיהם של בתי ספר.

בסין, האקדמיה המערבית של בייג’ינג (WAB) הייתה זקוקה לקמפוס חדש כחלק מהרחבת המוסד. Sodexo סייעה לה בתכנון מתקנים המשלבים אדריכלות מודרנית עם ערכים סיניים מסורתיים. שיתוף הפעולה יצר מבנה ששיפר את מצב הרוח והגביר את שביעות הרצון בקרב הסטודנטים. הקמפוס של WAB הפך לדוגמה ולמושא קנאה של בתי ספר בינלאומיים בכל רחבי אסיה.

דוגמה נוספת: ב-Lycée Français בסינגפור, חברת Sodexo מנהלת מגוון רחב של שירותים. היא התקינה מערכת ניהול מידע (BEIMS) המאפשרת ניהול נכסים, תחזוקה מתוכננת, הזמנות עבודה, בקרת עלויות ודיווח פיננסי. על ידי בחינה מחדש של הספקים הקיימים וביצוע שירותים רבים בעצמה, הצליחה Sodexo לחסוך עד 10% מעלויות התפעול תוך העלאת רמת השירות וקיצור זמני התגובה.

שלח כתבה לחבר