גיל הזהב

15

עם העלייה בתוחלת החיים, הולכת וגדלה אוכלוסיית המבוגרים שמתקשים בפעולות שונות ובדאגה לעצמם. אנו דואגים לרווחת ההורים המבוגרים בבתיהם או בבתי גיל הזהב, ומעניקים להם שירות אישי וקשוב, ותמיכה בשגרת היומיום:

בריאות

במדינות המערב, אוכלוסיית הקשישים הגדלה מגבירה את הצורך בשירותי בריאות. מחלות גורמות לאובדן העצמאות במקרים רבים בקרב אנשים מבוגרים, ואנו מעניקים שירותי תמיכה בפעולות יומיומיות רבות.

תמיכה בסובלים ממחלות קשות

מספר הולך וגדל של אנשים סובלים ממחלת האלצהיימר ומחלות ניווניות אחרות. חברת Sodexo מציעה פתרונות שירות וטיפול ספציפיים למטופלים אלה במוסדות סיעודיים, בנוסף על אלה שמעניק הצוות הרפואי והמשפחה.

ארוחות מאוזנות

אצל מבוגרים, הארוחה היא לא רק צורך אלא גם חלק תומך בטיפול הרפואי. לכן, התפריט חייב להתאים לצרכים ולהעדפותיו של כל אדם, תוך התאמה למגבלות תזונתיות רלוונטיות.

אוכל ביתי

איכות השירות והמוצרים עומדים תמיד בראש מעיינינו בבתי גיל הזהב שאנו מנהלים. תכנון הארוחות מבוסס על שימוש במרכיבים טריים, המבושלים במקום על ידי צוות המומחים הקולינריים שלנו. הארוחות מבושלות ומוגשות בסגנון ביתי: איננו מגישים מוצרים מחוממים או ארוזים בוואקום. כדי להבטיח שזמן הארוחה יעבור בנעימים, הצוותים שלנו עוברים הכשרה לשיחות ידידותיות וקשובות לדיירים, תוך סידור שולחנות מזמין והגשת אוכל טעים ומעורר תיאבון.

מאכלים מותאמים לצרכים שונים

מחלות ואיבוד העצמאות משפיעים על התזונה. כדי לספק ערכים תזונתיים חיוניים ולשמור על כבודו של כל אדם, עובדי Sodexo מקדישים תשומת לב מיוחדת לפיתוח מאכלים שיתאימו למצבים אלה – בהתאמה אישית.

בצרפת, התכנית Un air de famille הביאה לעיצוב מחודש של שירותי המזון באופן שמעודד גירוי חושי וקוגניטיבי, לרבות הכללת מנות שניתן לאכול בידיים כדי לאפשר למי שאינם יכולים להשתמש בסכו”ם רגיל, להשתמש באצבעות בצורה מכובדת. 

באוסטרליה, תכנית Smartfuel מסייעת במניעת מחלות כרוניות באמצעות מזון מופחת שומן, שומן רווי ומלח. התכנית מציעה 300 מתכונים שאושרו תזונתית לצד הוראות המסבירות כיצד להתאים את המתכונים לצרכים המסוימים של כל קשיש.

משלוח ארוחות הביתה או למרכזי יום

אנו מסייעים לקשישים בריאים ועצמאיים שאינם מעוניינים לגור בבתי גיל הזהב, להישאר בבית: זאת, על ידי התאמת פתרונות להכנת ארוחות ולקניית מצרכים.

בבריטניה, Sodexo עובדת בשיתוף עם הרשויות המקומיות כדי לספק ארוחות חמות לקשישים. אנו מציעים מגוון רחב של תפריטים, המביאים בחשבון מגבלות דת ופרופיל תזונתי של כל אדם. הנהגים שלנו לא רק מובילים את הארוחות ליעדן, הם גם מקדישים תשומת לב למקבלי השירות כדי לוודא שהם חשים בטוב.

יצירת תחושת כיוון ומטרה

כדי לנהל חיים מיטביים, קשישים צריכים לתרגל את הזיכרון, להפעיל את גופם ולשמור על שגרה קבועה שמספקת הקשר ותחושת כיוון ומטרה.

המומחים שלנו עבדו יחד עם אנשי מקצוע על תכנון פעילויות שמיועדות באופן ספציפי לשמירה ולחידוד הערנות המנטלית, לצד פעילויות השומרות על פעילות תנועתית יומיומית והזדמנויות לאינטראקציה חברתית. תרפיה באמצעות בישול, למשל, מסייעת לאנשים להשיב את תחושת ארגון הזמן ולהחזיר לעצמם את התנועתיות היומיומית באמצעות סדנאות בישול המגרות את החושים.

סיוע בבית לחיזוק העצמאות

הביקוש למתן שירותים בבתי קשישים עצמאיים גדל ומתפתח במהירות. צרכים ספציפיים מתעוררים ברגעים שונים בשגרת היומיום: תפקוד ופעולות חיוניות (אכילה, רחצה, ניידות, תחזוקת הבית), שיחה וחברה, ויציאה מהבית לקניות, לעבודה, לרופא וכו’.

בארה”ב, החברה הבת שלנו Comfort Keepers מסייעת לקשישים ולעצמאים לחיות בבתיהם בנוחות. בשנת 2010, רשת הזיכיונות של Comfort Keepers, המופעלת על ידי אנשי מקצוע שעושים את עבודתם במסירות, כללה יותר מ-600 זיכיונות עצמאיים ברחבי המדינה. 

תמיכה במשפחות

שמירה על קשר קרוב עם המשפחה היא אחד הדברים החשובים כאשר אדם עובר מביתו. בדרך כלל, משפחות מאוד חוששות מהמחלה של יקיריהן וזקוקות לתמיכה ולעדכון יומיומי. הצוותים שלנו ממלאים תפקיד חשוב בהקשר זה, ומציעים נחמה באמצעות יחס חם, אדיב ומבין.

בצרפת, לחברת Sodexo יש תפקיד פעיל בסיוע למתקני דיור מוגן לנהל תקשורת עם משפחות הדיירים. אנו שולחים עלוני עדכון קבועים ודיווחים אישיים לבני המשפחות, ומארגנים ביקורי בית פתוח. פעולות אלה חשובות כדי להרגיע את החששות של בני המשפחה לגבי איכות הטיפול המוענק ליקיריהם.

שלח כתבה לחבר