מעסיק אחראי

פגישת עבודה עם סלקום

חברת Sodexo מחויבת לקידום שוויון הזדמנויות, לעידוד רב תרבותיות בחברה וליצירת סביבת עבודה משלבת לכל העובדים. הייעוד שלנו הוא לשפר את איכות חייהם של כל האנשים שאנו משרתים ומעסיקים ולתרום לפיתוח הכלכלי, החברתי והסביבתי של הקהילות, האזורים והמדינות שבהם אנו פועלים.

כדי להגשים את ייעודנו, יצרנו את התוכנית למחר טוב יותר – The Better Tomorrow Plan – אסטרטגיה גלובלית לקיימות עד 2020, שהושקה בשנת 2009.

התוכנית האסטרטגית שבנינו מעצבת את מחויבותנו להוביל פיתוח בר קיימא באמצעות עזרה ללקוחותינו ולצרכני השירותים שלנו ליהנות מחיים מאוזנים ובריאים יותר לאורך זמן, להשפיע לטובה על החברה ולמזער את הנזק שפעילותנו עשויה לגרום לסביבה.

העסקה הוגנת ואחראית

הצלחתנו בנויה על מודל כלכלי וחברתי ייחודי: היכולת שלנו לתרום לשביעות רצון הלקוח והצרכן נובעת רובה ככולה מהמקצועיות ומהמעורבות של עובדינו.

כמעסיקה, Sodexo מחויבת לתת בידי עובדיה את כל האמצעים לצמוח ולהתפתח לאורך הקריירה, ולטפח רב תרבותיות המשקפת את החברה כולה.חברת Sodexo מכבדת את זכויות היסוד של עובדיה במלואן ומחויבת להבטיח את ביטחונם האישי.

אנו מאמינים כי ניתן לגייס את האנשים הטובים ביותר ולשמר אותם בין שורותינו רק על ידי עידוד, תמיכה והשקעה במימוש הפוטנציאל הגלום בהם. אסטרטגיית הצמיחה שלנו מתמקדת בהקניית המיומנויות הנכונות לאנשינו כדי שיצליחו בתפקידיהם, ובתורם, יגשימו את האסטרטגיה העסקית שלנו.

מחויבים לעתיד של עובדינו

מסמך התחייבות הקבוצה לעובדים, הנקרא Your future, so Sodexo, יצא בינואר 2009 והוא מתאר את המחויבויות שלנו כלפי אנשינו בשלבים עיקריים של חיי העבודה: גיוס, השתלבות, סביבה יומיומית, פיתוח והכרה.

אנו מבינים את האחריות המוטלת על חברות מסחריות לכבד את זכויות האדם כפי שנקבע בעקרונות המנחים של האו”ם לעסקים וזכויות אדם.

Sodexo מכירה בכך שלחברות מסחריות יש השפעה על זכויות האדם בדרכים שונות:

  • זכויות האדם של העובדים באמצעות יחסי העבודה.
  • זכויות האדם של הספקים באמצעות החלטות רכש.
  • זכויות האדם של הצרכנים באמצעות המוצרים והשירותים הנמכרים.
  • זכויות האדם של בני הקהילה המקומית באמצעות המיקום הפיזי.

בהיותה חתומה על יוזמת גלובל קומפקט (Global Compact) של האו”ם משנת 2013, Sodexo מחוייבת לכבד את ההצהרה האוניברסלית בדבר זכויות אדם של האו”ם ואת ההצהרה בדבר עקרונות יסוד וזכויות בעבודה של ארגון העבודה הבינלאומי (ILO).

Sodexo חתומה על גלובל קומפקט והיא עומדת ב-24 אמות המידה של ארבעת מרכיבי הליבה של היוזמה: זכויות עובדים, זכויות אדם, מניעת שחיתות, ושמירה על הסביבה.

בריאות ובטיחות

אנו משרתים כ-75 מיליון אנשים ברחבי העולם. בטיחות מזון היא היבט קריטי עבור העסק שלנו. באותה מידה, כקבוצה המעסיקה למעלה מ-420,000 בני אדם, אנו חייבים להגן על כל אחד ואחת מבין עובדינו, לקוחותינו וצרכנינו מפני סיכונים.

כדי להוציא התחייבויות אלה מן הכוח אל הפועל, פיתחנו מערכת ניהול סביבתי (SEMS) המנהלת את כל התחומים בבטיחות מזון, בריאות ובטיחות, הרלוונטיים לפעילותנו העסקית.

המערכת מיישמת מדיניות ברורה, שאושרה על ידי המנכ”ל והדירקטוריון, כדי לקבוע את התקנים המצופים מהעובדים.

מערכת SEMS מאפשרת לנו:

  • להגדיר תפקידים ותחומי אחריות ברורים ביחס לניהול בריאות ובטיחות.
  • ליצור עקביות ומידתיות ברורה בגישת ניהול הבטיחות שלנו באמצעות קביעת ‘תקן סודקסו לבריאות ובטיחות’.
  • להבטיח גישה מתואמת לניהול בטיחות בכל חלקיה של הקבוצה.
  • למדוד ולנטר באופן עקבי יעדי בריאות ובטיחות.

תזונה, בריאות ורווחה

כשחקנית גלובלית בתחום שירותי המזון, Sodexo משפיעה השפעה ניכרת על הרגלי האכילה של יותר מ-75 מיליון בני אדם ברחבי העולם. כדי לטפח ולקדם את הבריאות והרווחה של הלקוחות והצרכנים, אנו מפתחים שירותים מתקדמים המותאמים לכל פלח שוק. אלה עולים בקנה אחד עם Health Wise, פילוסופיית התזונה, הרווחה וסגנון החיים של הקבוצה.

המחויבות שלנו. המחויבות לקדם בריאות ורווחה עומדת במרכז האסטרטגיה העסקית שלנו. אנו יודעים כי הדרך שבה נגשים מחויבות זו תתווה את הצלחתנו העסקית בעתיד. אנו מחויבים לקדם ולספק:

  • פתרונות לקידום בריאות ורווחה.
  • מבחר מנות מגוונות ומאוזנות עם תכולה מופחתת של מלח, שומן וסוכר.

הטמעת אורח חיים בריא בקרב הלקוחות. אנו מספקים שירותי הסעדה לבתי ספר, לבתי חולים, למקומות עבודה ולמוסדות אחרים, ובאמצעות שירותים אלה מספקים חלק משמעותי מהתזונה של אוכלוסייה גדולה. אנו מחויבים למבחר, טריות ומגוון תזונתי כדי לספק אוכל טעים ומזמין, וגם בריא.חברת Sodexo מאמצת בכל מדינה את הנחיות משרד הבריאות המקומי, ועובדת באופן שוטף עם רגולטורים וספקים כדי להפחית את תכולת המלח, הסוכר והשומן במוצרים ובמתכונים.

ייעוץ לקידום תזונה נכונה ומאוזנת. אמנת Health Wise מספקת הכוונה והמלצות המסייעות לעובדים, ללקוחות ולצרכנים לקבל החלטות מושכלות על הדרכים להשגת אורח חיים בריא יותר.

 

שלח כתבה לחבר