Sodexo מודיעה על פטירתו של מייסד ויו”ר הקבוצה פייר בלון

פריז | 31 בינואר 2022  

בעצב רב, מודיעה Sodexo על פטירתו של מייסד ויו”ר הקבוצה, פייר בלון, ב-31 בינואר 2022 בפריז, בגיל 92.

פייר בלון היה יזם, בעל חזון, שהיה נלהב מניהול, פיתוח אנושי ופיתוח חברות. הוא זיהה מוקדם מאוד את הפוטנציאל של מגזר השירותים. פייר הקים את Sodexo בשנת 1966, כיום החברה הינה מובילה עולמית באספקת שירותים משפרי איכות חיים. Sodexo פועלת ב-56 מדינות, עם 412,000 עובדים שמספקים שירותים ל-100 מיליון אנשים מדי יום.

פייר בלון היה מנהיג שהקדים את זמנו. הוא היה מראשי התעשייה עם ראייה אסטרטגית לטווח ארוך, ובמקביל שמר על קרבה חזקה מאוד לצוותי העובדים בשטח והיה אובססיבי בשאיפתו ליצירת מקומות עבודה, רבים ככל האפשר.

חברת Sodexo משתתפת בצערם של אשתו נאני, של ילדיהם סופי, נטלי, פרנסואה ואסטריד, ושל נכדיהם.

סופי בלון, יו”ר מועצת המנהלים של Sodexo והמנכ”לית הזמנית, אומרת, “אבא שלנו היה חלוץ, רוח חופשית שמעולם לא פחד לקחת סיכונים. הוא גידל אותנו להאמין ששום דבר אינו בלתי אפשרי. הוא לימד אותנו ענווה, סקרנות, כבוד ואומץ. הוא היה אובססיבי במחשבתו על העתיד, אבל הוא גם היה מאוד נוכח. שום דבר לא עשה אותו מאושר יותר מאשר לבלות עם העובדים שלנו באתר. המשימה והערכים של רוח שירות, רוח צוות ורוח הקידמה שהוא העניק ל- Sodexo הם חלק מעקרונות היסוד שלנו וימשיכו להנחות את הקבוצה”.

 

ביוגרפיה קצרה פייר בלון

פייר בלון נולד בשנת 1930. הוא סיים את לימודיו בבית הספר למנהל עסקים בצרפת HEC והחל את הקריירה שלו בחברת האספקה ​​הימית של אביו במרסיי, עיר הולדתו. הוא חזה את דעיכת ענף המסחר הימי והחליט לקחת אחריות על שינוי העסק המשפחתי. על פי החזון שלו: “יצור חוויה נעימה סביב שולחן ארוחת הצהריים משפרת את איכות החיים”. בשנת 1962, הוא המציא מודל עסקי חדש בצרפת, קייטרינג תאגידי, ויצר את ‘Repas Service’, עסק קטן למשלוח ארוחות לאזור מרסיי. ההתמדה, החוצפה וההעזה חסרת המורא אפשרו לו להתגבר על המכשולים הרבים בדרכו ובשנת 1966 הקים את חברת Sodexo.

מהר מאוד הבנתי, שהדרך היחידה היא להמשיך ולהצמיח את החברה ובכך לענות על ציפיותיהם של הלקוחות, העובדים ובעלי המניות שלנו. לכן, עוד לפני שהקמתי את החברה שלי, החלטתי שזו תהיה חברה בצמיחה”.

פייר אימץ במהירות את האתגר של פיתוח בינלאומי בכדי להפוך את חזונו למציאות. בשלב מוקדם הוא ידע להפנות את משאביו גם להזדמנויות בעלות פוטנציאל גבוה, על ידי רכישת חברות קופוני הארוחות הצרפתיות Ticket Repas ו-Chèque Restaurant בתחילת שנות ה-80. החזון ארוך הטווח והעצמאות הפיננסית של Sodexo, הנשלטת על ידי חברת אחזקות משפחתית, הם עדיין מהעקרונות המנחים של החברה. Sodexo חוותה צמיחה מהירה ומוצקה: החברה נרשמה בבורסה של פריז ב-1983 והצטרפה ל-CAC40 ב-1998. פייר בלון הפך לדמות מפתח במגזר השירותים, וחזה שעתיד התעסוקה והפיתוח הכלכלי בצרפת טמון בעיקר במקצועות האלה.

מעבר לחזונו האסטרטגי, נקודת המבט ההומנית שלו תרמה גם היא להצלחת החברה. הממד האנושי, היה נושא מרכזי בליבה של Sodexo מן ההתחלה. הרצון להשפיע לטובה בעולם ולהיות גוף תורם ואחראי המעורב בקהילות מקומיות, היה חלק ממשימתה של החברה מהיום הראשון.

בשנת 1966, היה רעיון זה רעיון עסקי חדשני. המטרה העמוקה והיוצאת מן הכלל של Sodexo לשרת את האנושות הגיעה מפייר בלון, שפעל רבות להרחיב מטרה זו הרבה מעבר לגבולות החברה שלו.

בשנת 2005 הוא פרש מתפקיד מנכ”ל Sodexo אך הוא המשיך בתפקידו כיו”ר הדירקטוריון עד ינואר 2016, אז ירשה אותו בתו סופי. לאחר מכן הוא הפך ליו”ר של כבוד ב- Sodexo.

פייר קיבל את אות מפקד לגיון הכבוד, מסדר ההצטיינות הלאומי, מסדר ריו ברנקו ואביר מסדר ההצטיינות החקלאי.

פייר הותיר אחריו אישה, 4 ילדים, ו-13 נכדים.

 

אודי בן שימול, מנכ”ל Sodexo On-site ישראל מוסיף:

” לצערי, לא יצא לי לפגוש אותו. אבל פגשתי הרבה שהכירו אותו ונפגשו אתו – כולם דיברו על אותם דברים. מצד אחד נחישות להמשיך לפתח את הארגון, לצמוח למקומות חדשים ומצד שני, החשיבות הרבה שהוא רואה בקשר עם הצוותים בשטח. התחברתי מאד, לשילוב המורכב של קידום הצמיחה והפיתוח של החברה וחיבור חזק לעובדי השטח וצוותי הניהול השונים. תמיד אני אומר שהערכים שהוא חרט בקבוצה העולמית, שהם גם ערכי החברה בישראל מהווים עד היום את הבסיס לכל הפעולות היומיומיות שלנו. אנחנו אוהבים ושמחים לספק שירותים, יחד כצוות חזק ומוביל שנע כל הזמן קדימה כגוף לומד ומשתפר. שלחתי לסופי, שאותה אירחנו בישראל לפני כמה שנים, השתתפות כנה במות אביה”.

 

למעבר לפרסום באתר Sodexo העולמי >>